Data: 29.10.2013
Autor: Beata Branicka

DOM Arka Pasożyta doceniony!

Miło nam poinformować, że DOM Arka Pasożyta znalazł się w ogólnopolskiej dwudziestce najciekawszych projektów, wykorzystujących sztukę do animowania lokalnej społeczności. Siódmego grudnia tego roku będzie oficjalnie zaprezentowany w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Tegoroczna edycja „Przebudzenia” powoli dobiega końca. Cieszy nas to, że liczba jego uczestników rośnie z roku na rok i że projekt zdobywa nie tylko nowych fanów w społeczności lokalnej, ale również uznanie w skali kraju.

Jeden z tegorocznych etapów – „DOM” Arka Pasożyta został doceniony przez Narodowe Centrum Kultury i znalazł się w dwudziestce najlepszych projektów wykorzystujących sztukę i jej percepcję jako temat lub narzędzie służące animowaniu społeczności lokalnych. Projektów, których celem nie jest nauka konkretnych technik artystycznych, ale wykorzystanie różnych narzędzi i środków artystycznego wyrazu w celu integracji środowiska, inspirowania zachowań twórczych i zachęcania do aktywnego w nich uczestnictwa. Dwadzieścia najlepszych projektów wyłonionych zostało w konkursie „Ogólnopolska Giełda Projektów 2013”. Zostaną one zaprezentowane 7 grudnia br. podczas tegorocznej Giełdy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

W związku z powyższą prezentacją, podsumowanie całości projektu „Przebudzenie” w Elblągu, które wstępnie zaplanowaliśmy na 7 grudnia, odbędzie się w terminie późniejszym – 14 grudnia. Już teraz wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do CS Galerii EL 14 grudnia w godzinach wieczornych. Wówczas odbędzie się premiera filmów, które z dwóch etapów „Przebudzenia” – KOMPOSTEXU Kolektywu Parque nō i DOMU Pasożyta przygotuje dokumentalista i filmowiec Piotr Grdeń.

Opracowanie tekstu: Karina Dzieweczyńska, CS Galeria EL

kuratorka projektu „Przebudzenie – ?????”

Organizator projektu „Przebudzenie – ?????”: CS Galeria EL

Projekt „Przebudzenie - ?????” w kwocie 50 tys. zł dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Dodaj komentarz