Data: 11.06.2012
Autor: Beata Branicka

Młodzi przejęli Galerię EL

Pojedynek beatboxerów, pokaz Capoeiry i tańca z ogniem, tak wyglądał drugi dzień obchodów Dnia Dziecka w Galerii EL, upływający pod hasłem „Galeria EL vs Kids czyli Dzień Dziecka w gotyckich murach”.

2 czerwca Elbląski Oddział Abstrakcyjny i Stowarzyszenie Elbląg Europa zorganizowało „Strefę Młodych”, w ramach której przez cały dzień najmłodsi mogli uczestniczyć w zajęciach artystycznych oraz w warsztatach kuglarskich. Można było nauczyć się m. in chodzić na szczudłach, kręcić pojkami czy pograć w gry planszowe.

Punktualnie o 20.15 rozpoczęliśmy krótki program artystyczny. Na początku wystąpili w wyjątkowym pojedynku beatboxerzy - Andrzej Pawłowski i Sebastian Piasecki. Następnie, w połączonych siłach z Elbląga i Malborka, z pokazem Capoeiry zaprezentowała się grupa „Jamanta Ie Galo Cantou”. Zakończeniem całej imprezy był pokaz tańca z ogniem w wykonaniu pracowni artystycznej „Maswerk” z Malborka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim elblążanom, którzy zechcieli wspólnie z nami świętować Dzień Dziecka i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych przedsięwzięciach. Do przodu Elbląg! Niech się dzieje!

Więcej zdjęć z akcji znajdą Państwo na naszym Oddziałowym profilu tutaj.

Współorganizatorem imprezy był Departament Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Kamil Zimnicki
Koordynator Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego
Dodaj komentarz