Data: 27.09.2012
Autor: Beata Branicka

Randka w Galerii EL? Czemu nie!

13 października CS Galeria El zamieni się na jeden dzień w niekonwencjonalne miejsce spotkań randkowych, bo któż z nas umawia się na randkę w galerii sztuki?

Może czas to zmienić?

I tutaj dotykamy głównego celu realizowanego przez nas projektu. Ma on pokazać, że sztuka i kultura wcale nie muszą być hermetyczne, ekskluzywne i otoczone aurą snobizmu. Mogą być dostępne dla wszystkich i wiązać się nie tylko z bierną recepcją dzieł sztuki, ale również z aktywnym uczestnictwem w „twórczych sytuacjach”. A przez „sytuację twórczą” rozumiemy właśnie wydarzenie służące spotkaniu w jednym miejscu seniorów i młodych ludzi, w przestrzeni galerii, które umożliwi wymianę doświadczeń, doprowadzi do interakcji i być może pozwoli rozwinąć dyskusję na temat zagadnień związanych z szeroko pojętą kulturą oraz skłoni do refleksji. Celem „Randki z kulturą” jest również przełamywanie schematów i „oswajanie” przestrzeni galeryjnej.

Liczymy, że projekt ten, dzięki żartobliwej formule, pozbawionej „zadęcia”, umożliwi uczestnikom rewizję spojrzenia na pojęcie „Kultury”.

Impreza jest przewidziana dla szerokiego grona odbiorców, bez ograniczeń wiekowych i potrzeby spełniania jakichkolwiek kryteriów kwalifikacyjnych.

Oczekujemy przybycia wszystkich tych, którzy mają ochotę przeżyć coś niecodziennego, dobrze się bawić i nawiązać nowe, interesujące kontakty.

Zapraszamy na godz. 17.00 na „Speed dating” („Szybką Randkę”) utrzymaną w konwencji zabawy i spotkania, mającego na celu sprawdzenie (w szybkim, gwarantującym spontaniczność tempie) pokrewieństwa gustów oraz upodobań i na tej zasadzie wyłonienia pasujących do siebie osób. Uczestnicy zabawy będą losować zestawy pytań. W oparciu o udzielane odpowiedzi, zostaną wyłonieni najlepiej dobrani partnerzy.

Następnie, o godz. 18.00 rozpocznie się zabawa, utrzymana w konwencji zapewne znanego wszystkim, kultowego, popularnego w latach 90, teleturnieju „Randka w ciemno”, prowadzonego przez Tomasza Kamela.

Nasza wersja tego programu będzie odbywać się w trzech kategoriach wiekowych: młodzieżowej, dla dorosłych oraz dla seniorów. Na zwycięskie pary czekają atrakcyjne, kulturalne nagrody, ufundowane przez naszych sponsorów. Zachęcamy więc do licznego udziału w „Szybkiej Randce” i kibicowania uczestnikom „Randki w ciemno”.

Tekst: Paulina Łuczak z zespołu PraktykEL 

POMYSŁ I ORGANIZACJA:
Centrum Sztuki Galeria EL – Karina Dzieweczyńska
Kamil Zimnicki
Zespół PraktykEL: Paulina Łuczak, Małgorzata Olewnik, Anna Michalak, Paula Załuska, Iza Kaszuba i Łukasz Sienkiewicz.

PATRONAT:
Departament Kultury

SPONSORZY:
Studnia Smaków
Kino Światowid w Elblągu

PARTNERZY:
Drukarnia REPROSKAN
KREATYWNI TV
Klub Środowisk Twórczych
Zielony Gaj

Projekt „Randka z kulturą” jest częścią akcji „Jestem kulturalny”, poprzedzającej Elbląski Kongres Kultury.

Szczegóły na temat zgłoszenia się do „Randki z kulturą” na stronie FB Galerii EL – wydarzenie „Randka z kulturą”: http://www.facebook.com/events/392555480811982/
Dodaj komentarz