Jesień w Galerii EL

Wraz z kończącym się latem i nadchodzącą jesienią Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza grupy przedszkolne i wczesnoszkolne do wspólnej zabawy w świecie kolorów i sztuki, emocji, sztuki, architektury czy ekologii. Każde zajęcia prowadzone są w sposób interaktywny, stawiamy na kreatywne myślenie i działania twórcze. Sposób prowadzenia zajęć i warsztatów dostosowany jest do wieku dzieci. Zajęcia prowadzone są w sposób dostosowany do wieku dzieci.

Świat barw (przedszkola)

Na zajęciach poznamy świat barw i odcieni. Uczestnicy dowiedzą się jak mieszać kolory aby uzyskać wybrany efekt, jakie kolory są podstawowe a które pochodne, poznają również temperaturę barw, tzn. które barwy są zimne, a które ciepłe. Przyglądając się obrazom znanych artystów porozmawiamy o kolorach jakie zostały użyte do stworzenia dzieła. Uczestnicy za pomocą stworzonych odcieni i barw postarają się stworzyć obraz, który wyraża ich emocje.

Praca z:

- farbami

 

Malarskie puzzle (przedszkola)

Na zajęciach poznamy najsłynniejsze dzieła malarskie poprzez zabawę w układankę. Następnie uczestnicy stworzą własny obraz, z którego zrobią puzzle dla swoich koleżanek/kolegów z grupy.

Praca z:

- obrazem układanką

- kredkami

- flamastrami

 

Miejsce w którym żyję i tworzę (szkoły)

Na zajęciach porozmawiamy o miejscach w jakich mieszkamy, otoczeniu jakie na co dzień spotykamy wracając ze szkoły lub zajęć. Uczestnicy przedstawią swoje otoczenie za pomocą rysunku. Następnie porozmawiamy o tym czego brakuje w naszym otoczeniu, jak mogłyby wyglądać otaczające nas budynki lub miejsca gdzie spędzamy czas. Inspirując się współczesną architekturą, którą poznamy na zajęciach, uczestnicy postarają się stworzyć z dostępnych materiałów miejsce, w którym czuliby się dobrze.

Praca z:

- kredkami, flamastrami, wycinankami, nożyczkami, klejem, materiałami ekologicznymi

 

Emocje na papierze (szkoły)

Na zajęciach porozmawiamy o emocjach w sztuce. Na podstawie konkretnych dzieł dowiemy się co czuł artysta kiedy tworzył dzieło oraz co czujemy my odbiorcy, kiedy patrzymy na dany obraz. Porozmawiamy sobie również o żywiołach, które charakteryzują naszą osobowość. Uczestnicy zajęć zaprezentują własne emocje na kartce papieru za pomocą różnych technik.

Praca z:

- kredkami, flamastrami, wycinankami, nożyczkami, klejem, materiałami ekologicznymi

 

Koszt zajęć: 4 zł od dziecka

Kontakt, zapisy i wszystkie dodatkowe informacje:

Marta Derbin, tel. 55 325-67-83, marta.derbin@galeria-el.pl

Joanna Mierzejewska, tel. 55 625-67-80, joanna@galeria-el.pl

Bardzo prosimy aby grupy nie liczyły więcej niż 25 osób.