Wiosna w Galerii EL

Wiosenne zajęcia w Galerii EL przygotowane są i prowadzone przez profesjonalną kadrę: Helenę Wojciechowską i Monikę Brzykcę. Każde zajęcia prowadzone są w sposób interaktywny, stawiamy na kreatywne myślenie i działania twórcze. Sposób prowadzenia zajęć i warsztatów dostosowany jest do wieku dzieci.                    
Zapraszamy do zapoznania się z tematami zajęć oraz do zapisów.

Oferta zajęć ważna od lutego do czerwca 2019 roku.

Czas trwania: max. 90 minut

Cena: 5 zł od osoby

Ilość osób: max. 25 osób.

Podczas zajęć zapewniamy wszystkie materiały.

MIASTO Z LOTU PTAKA- praca w grupie – prowadzenie Monika Brzykca

Warsztat inspirowany jest twórczością współczesnego, nieżyjącego artysty: Edward Dwurnik. Skupimy się na cyklu artysty zatytułowanym: „Podróże autostopem”. Gdzie tematem są pejzaże miejskie z charakterystycznego punktu widzenia: z lotu ptaka. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się pracują w zespole, wykonają na płaszczyźnie pejzaż miejski, miasta lub dzielnicę, z perspektywy lotu ptaka, stosując jeden kolor i jej odcienie, z możliwością korzystania z różnych narzędzi plastycznych.
Wiek uczestników: 4-8 klasy
Czas trwania: minimum 1,5 h
Materiały:
kolorowe tusze, pędzle, kredki, flamastry, papier techniczny lub karton 50/70 cm lub większy np. 70/100cm.

FORMY PRZESTRZENNE – prowadzenie Monika Brzykca
Warsztat inspirowany jest formami przestrzennymi, które są od wielu lat stałymi elementami krajobrazu miasta Elbląg. Celem warsztatów jest uświadomić ich istnienie i że młodzi odbiorcy mogą się nimi identyfikować. Wejdą w rolę projektantów autorskiej formy przestrzennej, mając do wyboru 2 sposoby zaprojektowania. Czekają na nich praca na płaszczyźnie techniką rysunkową lub rzeźba z papieru- praca przestrzenna.

(Przypinki możemy robić, jeśli tylko będzie to grupa 15 osób lub mniej)
Wiek uczestników: 4-8 klasy, liceum.
Czas trwania: 1h lub 1,5 h
Materiały:
maszyna do przypinek, komponenty do przypinek, wycinarka do papieru, kredki, flamastry, papier, karton, nożyczki, klej, zszywacz.

ZGNIEĆ TEN PAPIER – prowadzenie Monika Brzykca
Inspiracją warsztatu jest Smith Keri, autorka serii kreatywnych książek m.in. „Zniszcz ten dziennik”. Podczas warsztatów zajmiemy się destrukcją papieru a następnie jej przetworzeniem w projekt abstrakcyjnego, kolorowego witrażu lub czarno-białego ornamentu.

Wiek uczestników: 1-8 klasy
Czas trwania: 1 h
Materiały:
 flamastry, białe i czarne cienkopisy, papier A3, rolka papieru.

BEZ TEMATU – prowadzenie Monika Brzykca
Warsztat polega na przerabianiu gazet, czasopism na trzy możliwe sposoby. Każdy uczestnik warsztatu może wybrać 1 lub 2 sposoby. Na podstawie fotografii z gazet, uczestnicy spróbują uprościć obraz poprzez barwy i kształty technik kolażu. Drugim sposobem jest wykonanie ornamentu z abstrakcyjnych fragmentów gazety. Trzeci sposób to rysowanie po katalogu narzędziami rysunkowymi. Każdy ze sposobów pracy z gazetą pokazuje możliwości przetworzenia jej i tworzy nowe dzieło.

Wiek uczestników: 3-8 klasy
Czas trwania: 1 h- 1,5h
Materiały:  flamastry, białe i czarne cienkopisy, papier techniczny A4, klej w sztyfcie.

NIEZŁY ModeEL – prowadzenie Helena Wojciechowska

Podczas zajęć uczestników czeka zabawa w projektantów mody. W oparciu o  obrazy znajdujące się w Galerii EL stworzą oni niezwykłą kolekcję ubrań i dodatków. Futra, koronki i falbanki zastąpimy materiałami plastycznymi i kopiami prac artystów.
Wiek uczestników: 1-8 klasy
Czas trwania: 1 h- 1,5h

ZATYTUŁOWANY– prowadzenie Helena Wojciechowska

Te zajęcia to artystyczna podróż po świecie skojarzeń. Zadaniem uczestników warsztatów będzie stworzenie własnych wersji dzieł sztuki w oparciu o  niezwykle skąpe informacje o oryginale, jakie otrzymają na starcie.

Wiek uczestników: 3-8 klasy
Czas trwania: 1 h- 1,5h

GERARD- (NIE)ZWYKŁY CHŁOPAK – prowadzenie Helena Wojciechowska

Podczas spotkania uczestnicy otrzymają garść faktów... oraz mitów dotyczących założyciela Galerii EL. To spotkanie ze słynną postacią będzie pretekstem poszukiwania cech wspólnych oraz tego co w nas wyjątkowe, unikatowe... oraz do stworzenia własnych autoportretów z postacią Gerarda w tle.

Wiek uczestników: 1-8 klasy
Czas trwania: 1 h- 1,5h

PRACE REMONTOWE – prowadzenie Helena Wojciechowska

Podczas spotkania na warsztat weźmiemy słynne dzieła sztuki i poddamy je twórczym, nieoczywistym przeróbkom. W ruch pójdą nożyczki, kolorowe kartki, kartony i klej.

Wiek uczestników: 1-8 klasy,
Czas trwania: 1 h- 1,5h

DOM W KTÓRYM MIESZKAJĄ HISTORIE – prowadzenie Helena Wojciechowska

Podczas warsztatów zainspirowanych działalnością prof. Marii Parczewskiej zaprojektujemy słowami i prostymi rysunkami wymarzone domy. Zbudujemy dzielnicę idealną i wybierzemy się z wizytą do sąsiadów. Słowem i rysunkiem powiemy też historię jednego przedmiotu.

Wiek uczestników: 1-8 klasy
Czas trwania: 1 h- 1,5h

POSZUKIWANY/POSZUKIWANA – Helena Wojciechowska

Na warsztaty składa się seria rysunkowych zabaw w których głównym składnikiem jest wyobraźnia- a tej uczestnikom warsztatów nie brakuje nigdy.  Będzie eksperymentalnie, indywidualnie i zbiorowo. Za pomocą kalki stworzymy portret pilnie poszukiwanej osoby. Wyprowadzimy linię na spacer i odkryjemy niezwykle ciekawe zwierzę. 

Wiek uczestników: 1-8 klasy
Czas trwania: 1 h- 1,5h

KLEJ- PAPIER- NOŻYCE CZYLI ROBOTY vs ROBALE– Helena Wojciechowska

Te warsztaty są idealne dla uczestników z eko podejściem. Do stworzenia robali/ komitów... robotów używać bowiem będą skarbów z odzysku. 
Wiek uczestników: 1-8 klasy
Czas trwania: 1 h- 1,5h

UWAGA:Helena Wojciechowska prowadzi zajęcia w:

poniedziałki: 8.30-12.00 / wtorki: 8.30-11.00 / środy: 8.30-10.00 /czwartki: 13.00-18.00 /
piątki: 8.30-12.00 

Kontakt, zapisy i wszystkie dodatkowe informacje: Joanna Mierzejewska, tel. 55 625-67-80, joanna@galeria-el.pl