Data: 21.04.2010
Autor: Jarosław Denisiuk

Absyntia w Galerii EL

Centrum sztuki Galeria EL zaprasza na koncert gdańskiego zespołu Absyntia, który odbędzie się w sobotę 24 kwietnia o godz. 19.00. Oprócz Absyntii na scenie zaprezentuje się również zespół Telefunken. Cena biletu to 12 zł. Bilety będą dostępne w kasie Galerii EL przed koncertem.

Absyntia powstała w Trójmieście na przełomie 2007/2008 roku z inicjatywy Piotra Truchla - gitarzysty, wokalisty, autora muzyki i tekstów. Zespół współtworzą: basista Mariusz Królikowski, perkusista Arek Przybył, gitarzysta Łukasz Socha (w zespole od lutego 2009), skrzypaczka Kasia Duzdal i wiolonczeliska Zosia Wróbel (w zespole od lipca 2009). 
W marcu 2009 roku zespół wydał na świat płytę "Nocne historie" na której znajduje się 8 utworów, które można od kilku miesięcy usłyszeć w rozgłośniach radiowych (Trójka, Radio Euro Radio Gdańsk, Megastacja Rock, Proradio, Studenckie radio Łódź). Również w marcu 2009 zespół rozpoczął koncerty. 
Muzyka Absyntii to połączenie ognia, hipnotycznej atmosfery, oraz przenikających melodii czego najlepszym dowodem są pełne energii i pasji scenicznej wystepy na żywo. Styl muzyczny zespołu oscyluje pomiędzy alternatywno-kontestującymi brzmieniami gitarowymi, rockową energią i akustyczną przestrzenią. Zapraszamy na wspólną podróż w nieznane.

Strona zespołu: 
www.myspace.com/absyntiaband

Supportować będzie wcześniej wspomniany Telefunken wystąpi w składzie: Patryk Kienast - gitara elektryczna, klawisze, Piotr Truchel - bas, Dawid Jaroszewski - perkusja, laptop. Projekt eksperymentalny złożony z muzyków zespołów Mjutu i Absyntii. Rodzaj wykonywanej muzyki(experimental noise, psychodelic ambient).

Dod. informacje: Joanna Mierzejewska 55 232 53 86, joanna@galeria-el.pl