Data: 23.10.2012
Autor: Beata Branicka

Angela Gaber Trio w Krużganku Galerii EL

4 listopada o godz. 18 zapraszamy do Krużganka Galerii EL na koncert Angela Gaber Trio. Bilety w przedsprzedaży 18 zł, w dniu koncertu 23 zł.

Trio- Gaber, Sabat, Chikmakov to polsko- kazachski proces muzyczny. Nowa odsłona połączenia saksofonu, gitar, ormiańskiego duduka z subtelną elektroniką, ciepłym wokalem i eksperymentalnymi improwizacjami.
Muzyka tria to swoista wędrówka i mozaika dźwięków oraz przenikanie indywidualnych historii, kultur, doświadczeń i losów...Trio powstało w Bieszczadach gdzie artyści mieszkają i tworzą. Obracają się w różnych nurtach muzycznych, od folku po brzmienia elektro-akustyczne. Aktualnie pracują nad autorskimi kompozycjami i przygotowują do wydania płyty. Tworzą także muzykę do spektakli.

Angela Gaber - wokalistka liryczna, etniczna, jazzowa. Współpracowała z: Lechem Dyblikiem - pieśń rosyjska, WIDYMO - zespół pieśni karpackiej, Tygiel Folk Banda - muzyka bałkańska, Matragona - etno folk, Caravana - muzyka świata, Kapela na Dobry dzień - muzyka Pogranicza, Pawłem Steczkowskim - pieśni internowanych.

Łukasz Sabat - uczestniczy w wielu projektach muzycznych z różnych sfer muzyki. Inspiracje czerpie z każdego dobrego w jego uznaniu brzmienia od klasyki, przez, acid jazz, jazz, funky, brak-beat, aż po drum and bass i muzykę mocno eksperymentalną. Na swoim koncie ma wiele występów w kraju i za granicą. Przez dłuższy okres czasu tworzył muzykę pod pseudonimem artystycznym Luke Klaris. Stylista, wizażysta, analityk kolorysta.

Alexander Chikmakow - kompozytor, aranżer, improwizator i performer z Almaty- Kazachstan. Porusza w elektroakustycznych konwencjach muzycznych. Profesjonalny muzyk jazzowy i klasyczny. Nauczyciel gry na gitarze klasycznej. W latach 2002-2004 tworzył duo "Barokko" ("Baroque") z V. Schahova (flet). 2005-2006 - występował wspólnie z Armanem Murzagalievem (skrzypce, USA). Od 2004 roku aktywny członek niezależnej grupy kreatywnej [antiparty gang] (Almaty, KZ), która skupiła swoje wysiłki na promocji współczesnej sztuki multimedialnej w Kazachstanie i Centralnej Azji.