Data: 08.10.2009
Autor: Jarosław Denisiuk

Anioły i Demony

„Anioły i Demony" w Galerii EL. Sobota, 10 października godz. 19.00.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem.

W specjalnej ofercie bilet + płyta „Anioły i Demony" w cenie 25 zł.

Zespół składa się z duetu muzyków, którzy czynnie uczestniczą w życiu muzycznym regionu oraz kraju. Razem tworzą projekt „Anioły i Demony". 
Marcin Skotnicki jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, później podjął edukacje muzyczną i zamieszkał w Hadze (Holandia), aby móc u źródła poznawać tajniki muzyki dawnej. Jest pedagogiem oraz czynnym muzykiem grającym na fletach prostych. 
Jego zainteresowania muzyką są bardzo szerokie, ale natchnieniem pozostaje zawsze muzyka renesansu i baroku. 
Koncertuje z orkiestrami oraz zespołami kameralnymi w Polsce oraz poza granicą kraju uczestnicząc w wielu nagraniach płytowych. 
Adam Mordka jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, swoją przygodę z gitarą rozpoczął w 9- tym roku życia. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych od muzyki dawnej, poprzez muzykę fokową, flamenco, poezję i muzykę współczesną.
Brał udział w wielu nagraniach płytowych jako producent oraz muzyk sesyjny. Jest obecny jako muzyk i producent na wielu nagraniach, między innymi: „ Ciepłem Muzyki Ogrzani", „Barockduo", „Melodie Świata", „Guitar Mellody", „La Casa de Ines", " Kołysanki dla nieco starszych".
Suita utworów zebranych pod wspólnym tytułem „Anioły i Demony" stanowi pewną całość. Są to kompozycje z przełomu XIX/XX wieku powstałe w Anglii i Irlandii. Wywodzą się z muzyki morskiej, która na wyspach przeniknęła w świadomość mieszkańców umilając im życie nie tylko na morzu, ale też na lądzie.
Projekt „Anioły i Demony" jest w pewnym stopniu absolutnie nowatorski, nikt do tej pory nie dokonał nagrania tego materiału w aranżacji na flety proste i gitary. 
Do projektu udało się zaangażować znanego plastyka Pana Mariusza Stawarskiego, który zaprojektował okładkę i szatę graficzną płyty. Obrazy artysty będą towarzyszyć koncertowi.