Data: 09.04.2013
Autor: Beata Branicka

Dobroto w Krużganku

Rewelacyjne połączenie folku ukraińskiego, łemkowskiego, po kraje Bliskiego Wschodu z elementami rocka i jazzu. Ten subtelny mariaż gatunków muzycznych jest pełen pomostów brzmieniowych, melodyjnych aranżacji i autorskich kompozycji. Górują kontrasty między tym, co tradycyjne a tym, co nowe. Muzyczny koloryt oraz uniwersalny język, czyli muzyka jako samo dobro. DOROTO.

tl_files/galeria/pliki/news/2013 kwiecien/dobroto_297x420_plakat_druk.jpgMuzyczną ideą zespołu od początku było połączenie wielogłosu z szeroko pojętą muzyką świata. Jako,że korzenie śpiewaczek leżą na Ukrainie a one same tradycję śpiewu wyniosły z domów, ich śpiew jest przez to niezwykle prawdziwy i przenikający. 
Dlatego też motywem przewodnim zespołu stały się naturalnie ukraińskie pieśni tradycyjne. 
Od instrumentalnej zaś strony, inspiracje muzyków leżą gdzieś między muzyką bałkańską 
i bliskowschodnią, jednak trudno jest klasyfikować jednoznacznie muzykę DOBROTO, bo muzycy nie stwarzają sobie barie,r czerpiąc garściami z wielu gatunków.

Zespół jest zdobywcą głównej nagrody poznańskiego festiwalu „ DRAGON FOLK FEST” oraz laureatem prestiżowego festiwalu " Mikołajki Folkowe " w Lublinie. Został także bardzo ciepło przyjęty przez publiczność na festiwalu Polskiego radia „Nowa Tradycja”.

Bilety w przedsprzedaży 25 zł, w dniu koncertu 30 zł.
Bilety: recepcja Galerii EL, godz. 10.00 - 18.00
i po godz. 18.00 Klub KRYPTA