Data: 15.06.2018
Autor: Katarzyna Grzymska

Festiwal Jazzbląg

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na Festiwal Jazzbląg.

Tegoroczna, siódma edycja Festiwalu Jazzbląg, odbędzie się w wakacje i zapowiada się znakomicie. Wracamy do tradycji lipcowej, zapraszamy 13-14 w przyjemnie chłodne mury Galerii EL, na dwa dni uczty muzycznej. Letnie wieczory upłyną pod znakiem fortepianu, saksofonu, trąbki, perkusji, kontrabasu oraz niezwykłego wokalu. Festiwal Jazzbląg to wspaniała przygoda, zarówno dla fanów jazzu, jak i tych, którzy dopiero swoją przygodę z jazzem.

Te dwa dni muzycznego święta rozpocznie Sławek Jaskułke, pianista jazzowy, koncertujący po całym świecie. Jego twórcze poszukiwania podążają w kierunku kolorystyki i barwy dźwięku. Tego samego wieczoru wystąpią również Andy Middelton Quintet feat. Adam Nussbaum. Obaj panowie są uznanymi na świecie muzykami współpracującymi z wybitnymi artystami świata jazzowego. Pierwszy jest wirtuozem saksofonu, drugi perkusji. Razem z nimi wystąpią trzej polscy jazzmani, Piotr Wyleżoł- fortepian, Sławomir Kurkiewicz-kontrabas oraz Jerzy Małek na trąbce, który jednocześnie pełni funkcje dyrektora artystycznego Festiwalu Jazzbląg.

Drugiego wieczoru scenę przejmie najpierw Artur Dutkiewicz Trio, nazywany „ambasadorem polskiego jazzu”, pianista i kompozytor. Razem z nim wystąpią Andrzej Święs na kontrabasie oraz Łukasz Żyta na perkusji. Zaprezentują utwory z ostatniej płyty „Traveller”, które porywają publiczność swoim ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Wieczór zakończy hipnotyzujący wokal w wykonaniu Agi Zaryan, której wyjątkowy styl śpiewania łączy w sobie charakterystyczną lekkość frazowania z ciepłym matowym głosem.

Bilety i karnety dostępne w kasie Centrum Sztuki Galeria EL oraz sklep.galeria-el.pl

Ceny biletów:

Bilety od momentu rozpoczęcia Festiwalu Jazzbląg(13.07.) będą w cenie 60zł za dzień. 

50 zł przedsprzedaż/ 60 zł w dniu koncertu

90 zł karnet (ograniczona ilość)

Każdy z wieczorów zakończy się jam sassion w Klubie Krypta, gdzie zagrają Piotr Kułakowski, Maciej Grzywacz, Tomasz Grzegorski oraz Tomasz Sowiński. Wstęp na jam sassion jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie  http://jazzblag.galeria-el.pl/271.html


tl_files/galeria/pliki/news/2017/2018/LOGOTYPY JAZZBLAG2.png