Data: 10.09.2013
Autor: Beata Branicka

Kinga i Karolina Pruś w Krużganku Galerii EL

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na koncert dwóch niezwykle obiecujących wokalistek - Kingi i Karoliny Pruś, który odbędzie się w Krużganku Galerii EL 21 września o godz. 19 (bilety: 10 zł przedsprzedaż, 15 zł w dniu koncertu). Tego samego dnia zapraszamy także do udziału w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Kingę Pruś.

Projekt Karoliny i Kingi to nowość na scenie trójmiejskiej, ale sami muzycy są już od lat znani i odpowiednio docenieni. Kinga i Karolina Pruś to dwie siostry, które mając za soba doświadczenie i sukcesy w wielu projektach. Postanowiły tworzyć muzykę dla nich najbliższą i najbardziej osobistą. Chociaż są bliźniaczkiami, to różni je wiele, a odmienne temperamenty wyrażane są przez wspólny muzyczny talent. Obrazowe i intrygujące teksty oprawione są muzyką będącą wypadkową fascynacji jazzem, soulem i szeroko pojętą alternatywą. Zespół Kingi i Karoliny ma już za sobą m.in. zwycięstwo Pif Paff Festiwal, co umożliwiło im nagrania w debiutanckiej EP'ki, której wydanie planują wkrótce. Siostrom na scenie towarzyszą znakomici i docenieni artyści: Krzysztof Paul na gitarze, Arek Krawiel na klawiszach, Paul Rutschka na basie i perkusista - Adam Golicki.

Warsztaty wokalne skierowane są do tych, którzy podśpiewują sobie pod prysznicem, jak i do tych, którzy postawili już pierwsze kroki na scenie. Tajniki oddechu, interpretacji słowa i emisji głosu przekaże jedna z najbardziej utalentowanych i uznanych studentek Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zajęcia będą traktowały również o postawie scenicznej i pracy z mikrofonem. Każdy z uczestników może liczyć na indywidualną korektę techniki śpiewu.

Jeśli nigdy nie było w Tobie odwagi by poważnie zając się śpiewem to jest Twoja szansa na profesjonalny start !!!

Termin: 21 września, godz. 12-16
Limit miejsc: 20 osób
Cena: 50 zł

Zapisy: 55 625 67 80, 55 232 53 86, joanna@galeria-el.pl

Uczestnictwo w wieczornym koncercie Kingi i Karoliny Pruś za darmo dla uczestników warsztatów.