Data: 10.08.2012
Autor: Beata Branicka

Klimt na koniec lata

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki zaprasza na ostatni koncert w ramach Staromiejskiej Strefy Muzycznej. 29 sierpnia o godz. 19.30 zagra Klimt czyli Antoni Budziński. Wstęp 10 zł.

tl_files/galeria/pliki/news/2012 SSM/KLIMT copy.jpgJesień zbliża się wielkimi krokami. Podążając tym tropem w Krużganku będzie można posłuchać o jesiennych odcieniach melancholii - choć nie tylko. Do tej muzyki świetnie pasuje określenie "oniryczna".

Antoni Budziński na co dzień gra w sopockim zespole Saluminesia. Swoim solowym projektem zadebiutował na składance Sleep Well III z utworem "Ennui" w maju 2007.

W marcu 2008 ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana "Jesienne odcienie melancholii". Debiutancka płyta artysty znalazła się w wielu podsumowaniach polskich płyt 2008 roku m.in. w magazynie "Przekrój".

Klimt wystąpił na Open’er Festival, na Seven Festival oraz na SpaceFest.

Druga płyta sopockiego artysty "AGAPE" ukazała się w lutym 2011 roku. Wydana nakładem Polskiego Radia została objęta m. in. patronatem Trójki(Program Trzeci Polskiego Radia) oraz Myspace.
Projekt został dofinansowany przez Prezydenta Miasta Elbląga, w ramach programu „WSPIERANIE PROJEKTÓW ARTYSTYCZNYCH WZBOGACAJĄCYCH ŻYCIE KULTURALNE ELBLĄSKIEJ STARÓWKI, ORGANIZOWANYCH PODCZAS WAKACJI, W RAMACH "COOLTURALNEJ STARÓWKI"

---

Sponsorzy Galerii EL: Alstom Power Sp. z o.o., Kania Meble, Kwiaciarnia Zielony Gaj