Data: 22.04.2010
Autor: Jarosław Denisiuk

Koncert Grażyny Łobaszewskiej i Ajagore

We wtorek 27 kwietnia w Galerii EL o godz. 19.00 Grażyna Łobaszewska wraz z zespołem Ajagore zaprezentuje niezwykle ciekawy program piosenek Czesława Niemena we własnych aranżacjach.

Koncert będzie zapowiedzią nowej płyty, dedykowanej pamięci artysty. Zarówno w repertuarze koncertowym, jak i na płycie znajdą się największe przeboje Czesława Niemena.
Warto podkreślić, że niewielu muzyków w Polsce zmierzyło się z twórczością mistrza. Grażyna Łobaszewska, znana wokalistka jazzowa będzie w tym gronie pierwszą kobietą. Całość zapowiada się niezwykle interesująco i posiada wszelkie znamiona muzycznego wydarzenia. Grażyna oraz towarzyszący jej zespół Ajagore przypomną słuchaczom twórczość Niemena, a poprzez odważne aranżacje, skutecznie przybliżą młodszej widowni piękne piosenki sprzed lat. Dodatkowym smaczkiem będzie udział znakomitego gitarzysty Krzysia „Pumy" Piaseckiego, który po 10-letniej tułaczce muzycznej po USA wrócił do kraju i dołączył do Ajagore.
Zespół wystąpi w składzie: Grażyna Łobaszewska - śpiew, Sławomir Kornas - bas, śpiew, Maciej Kortas - gitary, Krzysztof „Puma" Piasecki - gitary i Michał Szczeblewski - instrumenty perkusyjne.

Koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem „Ajagore" w Galerii EL rozpocznie się o godz. 19. Bilety można kupić w kasie Galerii EL, a po godz. 18 w piwnicy Galerii, w klubie Krypta. Cena biletu wynosi 25 zł.