Data: 28.02.2014
Autor: Beata Branicka

Kopia kopii / warsztaty audio_video

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na darmowe, mutimedialne warsztaty audio_video "Kopia kopii", które odbędą się od 5 do 8 marca 2014 r. w Galerii EL. Prowadzenie: Emiter - Marcin Dymiter, Ludomir Franczak.

O warsztatach mówią prowadzący:

"Podczas warsztatów postaramy się reprodukować obraz reproduktora światła słonecznego Jana Chwałczyka. Stworzymy kopię kopii, pracując z pogarszającą się jakością obrazu przetwarzanego wielokrotnie. Za pomocą kamer pracować będziemy z wizją, w której dominuje kolor. Jednocześnie nauczymy się wykonywać własnej roboty, niezsynchronizowany mikser video, który pozwoli nam działać na żywo na uzyskanych uprzednio materiałach wizualnych. Jest to próba działania analogowego DIY, bez użycia komputera. Bezpośrednie wykorzystanie światła, przeniesienie go w formie zmodyfikowanej przez impuls elektryczny niezbędny do transformacji obrazu na płaski ekran.
Celem warsztatów dźwiękowych jest praca i przygotowanie utworu w oparciu o obraz video. Przemiany obrazu będą punktem odniesienia dla dźwięku. Praca z obrazem stanie się rodzajem partytury dla działań dźwiękowych Opierając się na przygotowanym materiale dźwiękowym skoncentrujemy się na możliwościach jakie daje multiplikacja oraz praca z nośnikiem cd. W tym celu głównym instrumentem staną się różnego rodzaju odtwarzacze kompaktowe." 

Zajęcia zakończy wspólny performance, prezentujący efekty pracy uczestników.

Warsztaty adresowane są dla młodzieży i osób dorosłych i będą odbywać się w godz. popołudniowych (po godz. 16-tej)

Warsztaty wizualne:
prowadzenie: Ludomir Franczak
5 - 8 marca 2014

Warsztaty dźwiękowe:
prowadzenie: Marcin Dymiter
7 - 8 marca 2014

informacje i zapisy: maciek@galeria-el.pl, marta@galeria-el.pl, tel. 55 625 67 83

---
Warsztaty odbywają się w ramach projektu Art Line - współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013.