Data: 20.07.2009
Autor: Jarosław Denisiuk

ShockolaD + PL

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na jazzowy koncert polsko-ukraińskiej formacjiShockolaD + PL (UKR/PL). Koncert odbędzie się 22 lipca, środa o godz. 19.00. Skład: Igor Gnydyn - perkusja, Anastasia Lytvyniuk - piano, Dana Vynnytska - vokal, Michal Jaros - bass, Tomasz Dabrovski - trąbka.


Grupa ShockolaD powstała w czerwcu 2004 r. Jej muzycy płynnie poruszają się w estetyce jazzu, funki, etno i elektro. Ta wybuchowa mieszanka jest już dobrze znana na Ukrainie, ale nie tylko, bowiem zespół brał udział w wielu festiwalach jazzowych, w tym tak prestiżowych jak Jazz Bez, Metro Jazz czy Chilli Jazz w Krakowie. 
Z Krakowem Shockolad łączy jeszcze jeden element, a mianowicie wspólny projekt ukraińsko- polski. Po pobycie w Polsce w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury Polski „Gaude Polonia" zespół nawiązał współpracę ze znanymi polskimi muzykami - Michałem Jarosem (kontrabas) i Tomaszem Dąbrowskim (trąbka). Wynikiem tej współpracy jest nagrana płyta „Number one", seria koncertów w Polsce i na Ukrainie, a także dodanie do nazwy zespołu końcówki „PL".
Wspólny materiał wydany na płycie łączy w sobie muzykę ludową zakorzenioną w tradycji ukraińskiej z doświadczeniami polskiego jazzu oraz fascynację artystów nurtem world music.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Galerii EL. Rezerwacja telefoniczna 055 232-53-86.