Data: 05.10.2009
Autor: Jarosław Denisiuk

Sidney Polak i W.Z.M.

Już w najbliższy piątek, 9 października w Galerii EL wystąpi SIDNEY POLAK. To pierwszy koncert tego artysty w Elblągu. Występ w Elblągu to część trasy koncertowej promującej drugi krążek w karierze artysty pn.: „Cyfrowy Styl Życia".

W roku 2002 rozpoczął działalność solowa. Jako lider swojego zespołu komponuje, pisze teksty i produkuje nagrania. Jego pierwsza solowa płyta pt;"Sidney Polak" odniosła spory sukces (Fryderyki 2004 za najlepszy album alternatywny, autor i kompozytor roku). Przeboje: Otwieram Wino, Chomiczówka (szcześć tygodni na pierwszym miejscu listy przebojów Trójki).

Bilety w cenie 22 zł do kupienia w kasie Galerii EL od 10.00 do 18.00. W dniu koncertu bilety w cenie 30 zł.

A przed gwiazdą wieczoru wystąpią młodzi elbląscy muzycy. 
W.Z.M (Wyrwani z monotonii), w którego skład wchodzą Mareczek i Masło powstał w 2006 roku. Zaczynali bez sprzętu, możliwości i umiejętności. Mimo to uparcie dążyli do osiągnięcia celu, jakim było nagrywanie własnych tekstów, poglądów, przemyśleń. Muzycy starają się zawrzeć w swoich utworach problemy młodych ludzi i poglądy na temat otaczającego ich świata. Postanowili "wyrwać się" z monotonii życia i zacząć egzystować w swój oryginalny sposób, stąd wzięła się nazwa ich składu. Cały czas stawiają przed sobą nowe wyzwania, którym za wszelką cenę próbują sprostać. Pierwszym wyzwaniem był występ na Hip-hop Gallery jam 3. Był to pierwszy sprawdzian na scenie. 
Teraz mają szansę po raz kolejny zabrzmieć przed elbląską publicznością. Zaprezentują swój materiał jako support przed Sidneyem Polakiem.

Impreza rozpoczyna się o godz. 20.00. Zapraszamy serdecznie!!!