Data: 10.07.2009
Autor: Jarosław Denisiuk

WANDA JOHNSON & SHRIMP CITY SLIM BAND

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na energetycznego bluesa w wykonaniu WANDY JOHNSON & THE SHRIMP CITY SLIM BAND (USA/PL). Koncert już w najbliższą środę 15 LIPCA, o godz. 19.00.

Bilety do kupienia w kasie Galerii EL w cenie  20 zł. rezerwacja telefoniczna: 055 232-53-86.

Wystąpią:
Wanda Johnson - vocal 
Gary Erwin - instrumenty klawiszowe i vocal
Oskar Kunicki - gitara
Michał Szpajda - gitara basowa
Przemek Hasek - perkusja
Talent Wandy Johnson eksplodował w 2006 roku, kiedy to wydała drugą w swej karierze płytę "Natural Resource", co zaowocowało zaproszeniem do udziału w jednej z najbardziej znaczących imprez bluesowych świata, Pocono Blues Festival. W pofestiwalowej recenzji w wydawanym w Teksasie SouthWest Blues Magazine Tim Holek napisał m.in. Johnson była niespodzianką weekendu. Zaprezentowała świetne własne piosenki. Regularnie obdarzała nas promiennym uśmiechem, który mógłby rozjaśnić najczarniejszą jaskinię. Z cudowną łatwością nawiązywała kontakt z zachwyconą publicznością, dla której stała się ulubionym tematem rozmów. Sama określa się jako "nowy głos soulu i bluesa z Południowej Karoliny", ale jej bogate wibrato na pewno przyniesie jej tytuł "nowego głosu soulu i bluesa" i kropka. Urodziła się w 1963 roku w Południowej Karolinie w licznej rodzinie (ma osiem sióstr) o muzycznych tradycjach. Sama jednak śpiewać zaczęła dopiero w drugiej połowie lat 90., a debiutancką płytę "Call Me Miss Wanda" wydała dopiero w roku 2003.

Tak na dobre jej kariera zaczęła się rozwijać, gdy poznała pianistę, bandleadera i kompozytora Gary'ego Erwina, znanego też jako Shrimp City Slim, producenta jej obu płyt. Jej występ na Chicago Blues Festival'2007 duża część krytyków uznała za największe wydarzenie tej imprezy. Ten występ Tim Holek opisał zaś następująco: Muzyka Wandy Johnson jest najświeższym brzmieniem, jakie można usłyszeć obecnie w tym światku. Zawiera wszystko: blues, R&B i soul. Jest też coś z nastroju przyjęć weselnych, czy bali maturalnych, ale każda nuta płynie prosto z serca i wzrusza. Jej występ ujawnił jej cudowny głos, kiedy śpiewała z towarzyszeniem pięcioosobowego zespołu, który gra też na jej ostatnim CD "Natural Resource". Jest wśród nich Shrimp City Slim - jej manager, keaboardzista i kompozytor. Johnson natychmiast ujmuje swoją bezpretensjonalną osobowością, i przypomina młodą Irmę Thomas. Na pewno jest na drodze do zdobycia pozycji jednej z najlepszych wokalistek naszych czasów.

Jej pierwsza wizyta w Polsce, w listopadzie 2008 roku, okazała się olbrzymim sukcesem. Wandzia, jak pieszczotliwie ochrzcili ją towarzyszący jej polscy muzycy, absolutnie podbiła polską publiczność!