Data: 23.04.2012
Autor: Beata Branicka

Wystawa dyplomów Liceum Plastycznego

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zaprasza serdecznie na pierwszą wystawę dyplomów, która odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18 w Centrum Sztuki Galeria El. Wystawie towarzyszyć będzie wydanie pierwszego katalogu. Zapraszamy!

tl_files/galeria/pliki/news/Liceum/460298_379195798791772_100001040652440_1204431_2052868733_o.jpg

Czym są Dyplomy Liceum Plastycznego? Z pewnością podsumowaniem procesu kształcenia, popisem umiejętności warsztatowych, świadectwem świadomego wyboru środków ekspresji. Sadzę także, iż dają obraz osobowości dyplomanta. Mam nadzieję, że są wyrazem pewnej gotowości na konfrontację z krytyką.
Nauka w Liceum Plastycznym jest niewątpliwie wytężoną pracą intelektualną połączoną z wysiłkiem fizycznym i psychicznym, wymuszającą u młodych ludzi systematyczność, sprawną organizację czasu. Wyjątkowość szkół artystycznych widać w indywidualizacji nauczania, które w autentyczny sposób dociera do młodzieży. Kształcenie w Liceum Plastycznym to różnorodność przedsięwzięć, wyjątkowa atmosfera podczas długich warsztatów, niepowtarzalny klimat plenerów i wyjazdów, spotkań z artystami. To nie tylko nauczanie – to wspólna droga ucznia z nauczycielem. Syntezą tych wszystkich działań artystycznych, pedagogicznych i dydaktycznych jest praca dyplomowa. (fragment wstępu do katalogu)

Z ogromną satysfakcją pragnę zaprosić wszystkich do zapoznania się z prezentacją wybranych prac dyplomowych pierwszych absolwentów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Żywię nadzieję, iż różnorodność podejmowanej tematyki, sprawne łączenie tradycyjnego warsztatu z otwartością na nowe idee, techniki i środki artystycznej wypowiedzi znajdą uznanie w Państwa oczach.

Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym

Materiał filmowy e-Światowid

---

Sponsorzy Galerii EL: Kania MebleKwiaciarnia Zielony Gaj