Wiosna w Galerii EL

Wiosenne zajęcia w Galerii EL przygotowane są i prowadzone przez profesjonalną kadrę: Helenę Wojciechowską i Monikę Brzykcę. Każde zajęcia prowadzone są w sposób interaktywny, stawiamy na kreatywne myślenie i działania twórcze. Sposób prowadzenia zajęć i warsztatów dostosowany jest do wieku dzieci.                    
Zapraszamy do zapoznania się z tematami zajęć oraz do zapisów.

Oferta zajęć ważna od lutego do czerwca 2019 roku.

Czas trwania: max. 90 minut

Cena: 5 zł od osoby

Ilość osób: max. 25 osób.

Podczas zajęć zapewniamy wszystkie materiały.

 

ZGNIEĆ TEN PAPIER - prowadzenie Monika Brzykca

Inspiracją warsztatu jest Smith Keri, autorka serii kreatywnych książek m.in. „Zniszcz ten dziennik”. Podczas warsztatów zajmiemy się spontaniczną destrukcją papieru a następnie jej przetworzeniem w projekt abstrakcyjnego, kolorowego witrażu przy pomocy flamastrów.
Wiek uczestników: 5 +
Czas trwania: 1 h/1,5 h
Materiały:  flamastry kolorowe, czarne cienkopisy, biały papier A3, rolka papieru.

LAS STWORÓW – prowadzenie Monika Brzykca
Las przestrzennych stworów potrzebuje pomocy małych człowieków, którzy nadadzą im kolorów przy pomocy farby. Uczestnicy malują w parach, zadanie będzie wymagało skupienia i  współpracy z współautorem gdzie wspólnie zdecydują o wyborze koloru czy o innych charakterystycznych cechach swojego stwora. W zależności od przebiegu warsztatów będzie możliwość, podjęcia się  również kolorowania na płaszczyźnie na wzór wspomnianego lasu.
Wiek uczestników: 5-6
Czas trwania: 1,5 h
Materiały:  farby, szary papier, zszywacz, sznurek, pędzle, flamastry, kredki, papier A4.

NOTES UCZUĆ – prowadzenie Monika Brzykca
Uczestnicy mają do dyspozycji niezwyczajne, kilkustronicowe notesy, na których narysowane są różne kształty głów. Dzięki twórczemu działaniu uczestników stworzą notes uczuć, ich zadaniem będzie przy pomocy różnych narzędzi plastycznych, nadać narysowanym obrysom głowom, mimikę, wyraz twarzy i uczucia. Efektem będzie osobisty, wielowymiarowy notes uczuć.
Wiek uczestników: 5+
Czas trwania: 1 h
Materiały:  tusz, papier, nici, pędzle, flamastry, kredki, papier, klej, cienkopisy, markery.

Niezły modEL – prowadzenie Helena Wojciechowska
Podczas zajęć uczestników czeka zabawa w projektantów mody. W oparciu o  obrazy znajdujące się w Galerii EL stworzą oni niezwykłą kolekcję ubrań i dodatków. Futra, koronki i falbanki zastąpimy materiałami plastycznymi i kopiami prac artystów.
Wiek uczestników: 4+
Czas trwania: 1,5h

ZATYTUŁOWANY – prowadzenie Helena Wojciechowska
Te zajęcia to artystyczna podróż po świecie skojarzeń. Zadaniem uczestników warsztatów będzie stworzenie własnych wersji dzieł sztuki w oparciu o  niezwykle skąpe informacje o oryginale, jakie otrzymają na starcie.
Wiek uczestników: 4+
Czas trwania: 1,5 h

 PRACE REMONTOWE – prowadzenie Helena Wojciechowska
Podczas spotkania na warsztat weźmiemy słynne dzieła sztuki i poddamy je twórczym, nieoczywistym przeróbkom. W ruch pójdą nożyczki, kolorowe kartki, kartony i klej.
Wiek uczestników: 4+
Czas trwania: 1,5 h

 POSZUKIWANY/POSZUKIWANA – prowadzenie Helena Wojciechowska
Na warsztaty składa się seria rysunkowych zabaw w których głównym składnikiem jest wyobraźnia- a tej uczestnikom warsztatów nie brakuje nigdy.  Będzie eksperymentalnie, indywidualnie i zbiorowo. Za pomocą kalki stworzymy portret pilnie poszukiwanej osoby. Wyprowadzimy linię na spacer i odkryjemy niezwykle ciekawe zwierzę. 
Wiek uczestników: 4+
Czas trwania: 1,5 h

 KLEJ- PAPIER- NOŻYCE CZYLI ROBOTY VS ROBALE – prowadzenie Helena Wojciechowska
Te warsztaty są idealne dla uczestników z eko podejściem. Do stworzenia robali/ komitów... robotów używać bowiem będą skarbów z odzysku. 
Wiek uczestników: 4+
Czas trwania: 1,5 h

 

UWAGA:Helena Wojciechowska prowadzi zajęcia w:

poniedziałki: 8.30-12.00 / wtorki: 8.30-11.00 / środy: 8.30-10.00 /czwartki: 13.00-18.00 /
piątki: 8.30-12.00 

 Monika Brzykca – elblążanka, ukończyła studia licencjackie i magisterskie na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, na specjalizacji media rysunkowe. Absolwentka Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Najbardziej angażują ją techniki rysunkowe i dziedziny ilustratorskie. W 2016 roku otrzymała wyróżnienie honorowe w międzynarodowym konkursie studenckim "Rysować naturalnie". Zdobywczyni nagrody publiczności w konkursie "29 Salon Elbląski" w 2017 roku. Uczestniczka zbiorowych wystaw w Polsce i zagranicą.

 Helena Wojciechowska - z wykształcenia etnolog. Ukończyła studia podyplomowe z edukacji artystycznej na UWM w Olsztynie. Od ponad dekady zajmuje się edukacją oraz animacją kulturalną i społeczną jako nauczyciel przedmiotów artystycznych, kurator wystaw, instruktor plastyki, animator, koordynator projektów. Sercem oraz zawodowo związana z Elblągiem – miastem rodzinnym.

  

Kontakt, zapisy i wszystkie dodatkowe informacje: Joanna Mierzejewska, tel. 55 625-67-80, joanna@galeria-el.pl