Aleksandra Matulewicz w Galerii Laboratorium

28.02.2013 - 30.03.2013

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę z cyklu Elbląg Plastyczny. Tym razem w Galerii Laboratorium będzie można zobaczyć nowe pracy młodej elbląskiej artystki, Aleksandry Matulewicz. Wernisaż wystawy 28 lutego o godz. 18, wstęp wolny.

Aleksandra Matulewicz (ur. 1984 r.) absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, oraz malarstwa na ASP we Wrocławiu w pracowni prof. L. Mickosia i dr. A. Kram. Organizatorka Maratonu Artystycznego oraz pierwszego festiwalu street art w Elblągu. Zajmuje się malarstwem. Zawodowo związana z Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym. Uczestniczka Salonu Elbląskiego oraz bohaterka kilku indywidualnych wystaw.

O nowych pracach Oli opowiada Marta Karaś (CS Galeria EL):

"Najnowsze prace Aleksandry Matulewicz stanowią przełożenie na płótno fotograficznych kadrów, wykonanych przez artystkę w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Z setek zdjęć wybrała ona kilkanaście. Na każdej z prac pojawia się ta sama postać pływającego mężczyzny. Otaczająca go woda jest komiksowo „rozpływająca się”, momentami wzburzona.

Czy fotografie wykonywane były od początku z myślą o przetransponowaniu ich na płótno? Chyba nie. Ale pewnym jest, że temat wody i pływającej postaci, który zainspirował autorkę zupełnie niewinnie podczas wakacji, zaabsorbował ją do tego stopnia, że stała się od tego momentu regularną bywalczynią krytych pływalni w Elblągu i Braniewie. Z wyłapanych kolejnych, coraz bardziej interesujących kadrów, powstają obrazy skrupulatnie zaplanowane kompozycyjnie i malarsko, obrazy świeże i czyste.

Obserwując malarskie poczynania Aleksandry Matulewicz na przestrzeni ostatnich kilku lat, śmiało można tę najnowszą, debiutującą w Galerii EL serię uznać za najbardziej dojrzałą, przemyślaną i wzbudzającą apetyt na więcej."

Wróć