Aleš Rezler - Osobní magie / Osobista magia

08.08.2013 - 06.09.2013

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę Osobní magie / Osobista magia Aleša Rezlera, której wernisaż odbędzie się 8 sierpnia 2013 r. o godz. 18. Na wernisaż wstęp wolny.

Cykl prac biorących udział w wystawie powstawał od końca lat 80. Do ich wykonania autor używał „odrzuconych” lub znalezionych przedmiotów metalowych. Ich powtórne przywrócenie życiu w grafice ma dla czeskiego artysty znaczenie magiczne. Jak sam twierdzi świat techniczny, świat urządzeń był dla niego zawsze światem nieprzyjaznym. Włączanie ich w twórczość jest zatem zadaniem oswajającym, czy wręcz terapeutycznym.

Aleš Rezler (ur. 1964) absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwerystetu Karola w Pradze, członek Związku Artystów Czeskich. Zajmuje się architekturą, grafiką, rzeźbą. Mieszka i pracuje w Kutnej Horze, gdzie od 1995 roku kieruje Galerią im. Felixa Jeneweina. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Prace Rezlera znajdują się w kolekcjach m.in. Galerii Narodowej w Pradze, Triennale Grafiki w Krakowie, Galerii Narodowej w Waszyngtonie a także wielu prywatnych na całym świecie.

Oficjalna strona artysty: http://www.rezler.com/

Wystawa czynna na I p. empory od 8 sierpnia do 6 września 2013 roku.

Wróć