Czas zaprzeszły - fotografia Anny Grzelak

18.04.2013 - 05.05.2013

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Centrum Sztuki Galeria EL zapraszają na wystawę fotografii "Czas zaprzeszły" Anny Grzelak, której wernisaż odbędzie się w Galerii Laboratorium 18 kwietnia 2013 r. o godz. 18.

"Czas zaprzeszły" to zbiór zdjęć, powstałych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Jednak nie tylko to definiuje nazwę wystawy. Zdjęcia przedstawiają ludzi, rekonstruktorów historycznych, opowiadających o czasach, które minęły już dawno. Na fotografiach widać Wikingów, wojów, bitwy, obozowiska czy średniowieczne łodzie. Przede wszystkim widać jednak pasję i zaangażowanie, obrazy kipią energią.

"Zdjęcia są z rożnych lat, z różnych imprez, co je łączy, to ludzie, którzy w w jakiś sposób wywarli na mnie wrażenie, którzy czują i tworzą klimat przeszłości" tak o swoich pracach mówi Ania.

Anna Grzelak jest absolwentką fotografii na gdańskiej ASP. Związana z elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym. W 2011 r. zwyciężyła pierwszy Elbląski Maraton Fotograficzny, jest także uczestniczką Elbląskich Spacerów Fotograficznych. Dokumentuje rzeczywistość - jak sama mówi - taką, jaka jest. Prowadzi blog nigdziekolwiek.com, który opisuje fragmenty jej życia i zainteresowań.

Wernisaż uświetni występ Grupy Radnyna, grającej muzykę dawną.

Zespół powstał w 2006 r. Od tamtego czasu kontynuuje swoją podróż poprzez średniowieczne i renesansowe dźwięki, tworząc swój własny niepowtarzalny styl. Są częścią rekonstrukcyjnej grupy Truso, włączając się aktywnie w jej działania, nie tylko muzycznie, ale i edukacyjnie. Muzyka grana przez Grupę Radnyna jest mieszanką zarówno melodii świeckich jak i religijnych, jednak zdecydowaną większość repertuaru stanowią utwory określane jako "tańce". Wśród kompozytorów można znaleźć takie nazwiska jak Neidhart von Reuental czy Walther von der Vogelweide.

Sponsor wernisażu:

PPHU NEKTAR Cecylia i Waldemar Badeńscy

PPHU Nektar

Facebook

***

Sponsorzy Galerii EL: Kania MebleZielony GajAdastolReproskan

Wróć