Dzień Otwarty w ramach 50+

29.07.2012 (10:00 - 18:00)

29 lipca od godz. 10 do 18 zapraszamy na Dzień Otwarty Galerii EL w ramach obchodów pięćdziesięciolecia działalności Centrum Sztuki.

Tego dnia wstęp do Galerii jest bezpłatny. Będzie okazja zwiedzić całą Galerię oraz obejrzeć jubileuszową wystawę Miasto_Forma_Człowiek na którą składają się dwie ekspozycje: Elbląskie Formy Przestrzenne w Fotografii oraz fotografie Bogdana Łopieńskiego, dokumentujące I Biennale Form Przestrzennych.

Planujemy także seanse filmowe: filmu jubileuszowego, zrealizowanego przez Galerię EL oraz Granice Bluma Kwiatkowskiego.

Bogdan Łopieński – ur. 1934 w Warszawie. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. W latach sześćdziesiątych współpracował z miesięcznikiem „Fotografia”, w którym publikował wywiady i recenzje z wystaw fotograficznych. W latach 1965–1973 pracował jako fotoreporter w wydawnictwie Polonia, w tygodniku „Perspektywy” i w Polskiej Agencji Interpress. Członek ZPAF od 1969 roku. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Biblioteki Narodowej, ZPAF oraz w kolekcjach prywatnych.

Fotografie, prezentowane podczas elbląskiej wystawy, są częścią ekspozycji Ziemie podwójnie odzyskane, która gościła w warszawskiej Zachęcie od marca do kwietnia. Dokumentują one I Biennale Form Przestrzennych, które odbyło się w 1965 r.

Wróć