Finisaż wystawy Plakaty na sztuki

28.06.2013 (18:00)

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę „Plakaty na sztuki.” Od 16 maja 2013 na emporze Galerii EL można będzie oglądać plakaty do sztuk teatralnych autorstwa Agnieszki Popek-Banach i Kamila Banacha.  28 czerwca zapraszamy na finisaż wystawy i spotkanie z artystami. Wstęp wolny.

Młodzi artyści – absolwenci Wydziału Grafiki poznańskiej ASP – mieli już okazję współpracować z szeregiem teatrów i festiwali teatralnych, m.in. z Warszawy, Poznania, Lublina i Białegostoku. Poza tworzeniem plakatów zajmują się projektowaniem graficznym, malarstwem, instalacją oraz działaniami w przestrzeni publicznej. Ich prace, prezentowane w kraju i zagranicą (m.in. w Turcji, Francji, Meksyku, Bułgarii, Rosji i na Słowacji) znajdują się w zbiorach Fundacji Signum, Muzeum Plakatu w Wilanowie i w kolekcjach prywatnych. 

Agnieszka Popek-Banach i Kamil Banach są laureatami stypendium Młoda Polska oraz stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także zdobywcami licznych nagród i wyróżnień, m.in. 2. miejsca na Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu, wyróżnienia na Biennale Plakatu w Trnavie i nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego na Przeglądzie Młodej Sztuki Rybie Oko.

Kurator: Karina Dzieweczyńska

Wróć