Finisaż wystawy retrospektywnej Janusza Hankowskiego

21.04.2013 (18:00)

21 kwietnia o godz. 18 Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na finisaż wystawy retrospektywnej Janusza Hankowskiego. To ostatnia okazja, żeby obejrzeć tak okazały zbiór prac jednego z najbardziej znanych i cenionych elbląskich artystów.

Janusz Hankowski urodził się w 1933 r. w Ostrowi Mazowieckiej. W latach 1951-55 studiował etnografię na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku (dyplom uzyskał w pracowni prof. Stanisława Teisseyre’a w 1963 roku). 
Od lat 60-tych jest aktywnie uczestniczy w życiu kulturalno-artystycznym Elbląga. Jest współzałożycielem i twórc Galerii EL - to on także wymyślił dla niej nazwę. Przez lata w ruinach Galerii EL funkcjonowała wspólna pracownia Gerharda Jurgena Bluma Kwiatkowskiego oraz Janusza Hankowskiego. Brał udział w organizacji Biennale Form Przestrzennych, jest także pomysłodawcą Salonów Elbląskich, których 27 edycję Galeria EL organizuje w tym roku.

Prezentował swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w kraju i poza granicami, wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Za swoją działalność artystyczną został odznaczony Złotym Krzyżem zasługi, Krzyżem Kawalerskim orderu Odrodzenia Polski i Srebrnym Medalem Gloria Artis.

Wystawę, którą można oglądać w Galerii EL do 21 kwietnia, zorganizowano z okazji jubileuszu 80-tych urodzin i 55-lecia pracy twórczej. Wystawie towarzyszy album oraz katalog wystawy, które będzie można zakupić podczas finisażu w promocyjnych cenach.

Na finisaż wstęp wolny.

Partnerem wydania katalogu wystawy jest GRUPA LOTOS S.A. i ALSTOM POWER Sp. z o.o.

tl_files/galeria/pliki/dokumenty/Logosy/9-alstom.jpg tl_files/galeria/pliki/dokumenty/Logosy/lotos.jpg

Wróć