Koncert/Jerzy Małek

25.05.2019 (20:00 - 22:00)

Galeria Laboratorium
25-05-2019 godz. 20:00
Bilety 40 zł (w kasie GEL) i 42 zł (online bileteria Kupbilecik.pl)

Projekt "Black Sheep" jest kolejnym rozdziałem w drodze muzycznej artysty, który łącząc dotychczasowe elementy jego twórczości zaskakuje nowymi pomysłami. Innowacyjne rytmy inspirowane najnowszymi trendami współczesnej muzyki począwszy od sceny alternatywnej, aż po pop to punkt wyjścia nowego projektu. Impresjonistyczna harmonizacja tematów, sonorystyczne brzmienia wynikające z osobliwych połączeń skal modalnych, bogata faktura melodyczna. A wszystko to zaledwie tylko prowokacja do niczym nie skrępowanej improwizacji, która w wypadku tego projektu aż eksploduje muzycznymi interakcjami. 
Najnowszy projekt Jerzego Małka jest wydarzeniem wyjątkowym na polskim rynku aspirującym do wydarzeń tego typu w Europie zachodniej oraz USA zarówno ze względu na poziom artystyczny, jak i koncepcję stylistyczną, która nie ulega chwilowym tendencjom w muzyce tej części globu. "Black Sheep" to kolejna próba uniwersalnego, wręcz holistycznego podejścia do zagadnienia indywidualności jednostki w kontekście rozwoju sztuki XXI wieku a twórczości artysty.
W skład zespołu z którym Jerzy Małek nagrał swój najnowszy album wchodzi czołówka polskiej sceny jazzowej: saksofonista Radek Nowicki, pianiści Piotr Wyleżoł/Aga Derlak, basista Max Mucha oraz Sebastian Frankiewicz. W elbląskim koncercie na pianinie usłyszymy Piotra Wyleżoła, a na basie zagra świetny krakowski muzyk Alan Wykpisz.

Wróć