Lekcje Historii Sztuki z Galerią EL

01.12.2018

A gdyby tak w barwną tkaninę opakować wyspę? Albo budynek? Czy będzie to dzieło sztuki?
Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na zajęcia Lekcje Historii Sztuki, które odbędą się w sobotę 1 grudnia w Krużganku Galerii, o godzinie 12.00. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. 

Zajęcia poświęcone będą instalacjom artystycznym i dziełom umieszczonym w przestrzeni publicznej. Niezależnie od tego czy są to realizacje monumentalne czy w mikroskali - ich zadaniem jest: skłaniać do refleksji, wzbudzać szeroki wachlarz emocji, angażować odbiorcę. Czym różnią się od dzieł sztuki prezentowanych w muzeach i galeriach sztuki? Jak działają? Dlaczego nas poruszają? Na czym polega pomysłowość ich konstrukcji? Jakimi czynnikami bywa podyktowany wybór lokalizacji? Jakie znaczenie mają tworzywa z których zostały wykonane? 
Przeanalizujemy realizacje, które uznawane są za ikoniczne - już zdążyły zapisać się na kartach podręczników oraz dzieła powstałe niedawno...wynikające z bardzo aktualnych uwarunkowań. 
Poznamy pojęcia takie, jak: site-specific czy emballage..użyjemy ich w praktyce i spróbujemy poszukać odpowiedzi na postawione wyżej pytania. 
Zajęcia poprowadzi Paulina Łuczak, historyk sztuki, zawodowo związana z Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym.

Wróć