Obrazy z podróży Andrzej Krzemiński

29.11.2018 - 06.01.2019

Centrum Sztuki Galeria EL ma przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy Andrzeja Krzemińskiego "Obrazy z podróży".

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 29.11.2018. Wystawa potrwa do 6.01.2019.

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.


ANDRZEJ JAN KRZEMIŃSKI

Artysta urodził się w 1939 r. w Starogardzie Gdańskim. Ukończył Liceum Technik Plastycznych w Gdyni Orłowie, dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Pracował w PWSSP/ASP w Gdańsku w Katedrze Projektowania Wnętrz oraz uczył plastyki w malborskich liceach. Od wielu lat mieszka w Malborku.
Realizował projekty w zakresie architektury wnętrz. Obecnie zajmuje się malarstwem, grafiką użytkową. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów i u prywatnych kolekcjonerów. Społecznik, aktywny organizator wielu wystaw i działań na polu kulturalnym, za co otrzymał liczne nagrody od władz samorządowych i ministerialnych.
Na wystawie zobaczymy prace artysty powstałe w przeciągu kilkunastu ostatnich lat. Ich tematyka skupia się wokół obiektów architektury oraz tematyki morskiej.

Malarstwo było odskocznią od kreślenia na kalce technicznej projektów. W roku 1977 namówiony przez Jerzego Krempa uczestniczyłem z grupą elbląskich plastyków w plenerach w Kwidzynie i Fromborku. Wspólne malowanie i wystawy poplenerowe zaowocowały zaproszeniami na Salon Elbląski. Udział w wystawach motywuje do dalszej pracy.


Wróć