Polska linia

07.07.2016 - 08.09.2016

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na otwarcie wystawy zbiorowej "Polska linia", które odbędzie się 7 lipca 2016 o godz. 18. Wystawę będzie można oglądać do 8 września 2016 r.

O wystawie pisze Jarosław Denisiuk:
"Gdy w tytule wystawy pojawia się termin odwołujący się do uniwersalnych kategorii malarskich, tj. linii, w zestawieniu z partykularną, bo narodową kategorią określającą jej pochodzenie, to albo powinniśmy zachować czujność i pytać w dalszej kolejności o charakter i złożoność takiego utożsamienia, albo też przyjąć, że z zewnątrz widać coś bardziej dokładniej, lepiej. Że być może istnieje jakaś narodowa specyfika powstającego w Polsce malarstwa, której sami się albo nie domyślamy, albo jej nie potrafimy ująć.

Polska Linia to wystawa, za koncepcją której stoi dobrze znany w Polsce, węgierski artysta Isztván Haász. Kompletując udział artystów pod wspólnym szyldem, kurator postawił na twórczość młodej generacji geometrycznej, tj. na czwórkę malarzy; Annę Szprynger, Olgę Ząbroń, Michała Misiaka oraz Łukasza Leszczyńskiego. Pierwsza edycja wystawy miała miejsce w Művészetek Háza – Csikász Galéria w węgierskim Veszprém w kwietniu/maju 2016 roku i ukazała, najogólniej, wspólną płaszczyznę i doświadczeń i poszukiwań artystów."

Wróć