SZTUKA i NOWE TECHNOLOGIE / prezentacja efektów warsztatów ART&APPARATUS w Ronneby w ramach projektu ArtLine

14.03.2013 (18:00)

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 14 marca o godz. 18 na prezentację efektów warsztatów Art&Apparatus, zrealizowanych w ubiegłym roku w szwedzkim Ronneby w ramach projektu ART Line.

Podczas warsztatów Art&Apparatus artyści z regionu południowego basenu Morza Bałtyckiego eksperymentowali z techniką cięcia wodą oraz trójwymiarowym modelowaniem. Efekty warsztatów po raz pierwszy zaprezentowane zostały w Kulturcentrum Ronneby, w czerwcu ubiegłego roku. W czasie wystawy w Galerii EL zostaną pokazane zarówno prace stworzone w ramach warsztatów, jak i wybrane prace z dotychczasowej twórczości artystów uczestniczących w projekcie. Warsztaty w Ronneby zrealizowane zostały w ścisłej współpracy z Waterjet Lab i Mad Studio. Wystawa połączona będzie z prezentacją i dyskusją nt. wykorzystania w sztuce najnowszych technologii, m.in. cięcia wodą czy technologii arduino – mikrokontrolerów.
Spotkanie zakończy występ elbląskiej grupy SoundLab, która w 2011 roku uczestniczyła w warsztatach Baltic Sounds Good, zrealizowanych przez Galerię EL w ramach projektu Art Line.

Na wystawie swoje prace zaprezentują m.in: Alexey Chebykin (Rosja), Jakob Ingemansson (Szwecja), Kordian Lewandowski (Polska), Linus Kutavicius (Litwa), Magnus Petersson (Szwecja), Mariusz Białecki (Polska), Ruzica Zajec (Niemcy), Sylwia Galon (Polska), Tomasz Skórka (Polska), Diana Rönnberg (Szwecja), Izabela Żółcińska (Polska).

HARMONOGRAM:
18.00 – wernisaż wystawy
18.45 – 20.15 – prezentacje:
Izabela Żółcińska, Jakob Ingemansson (Art&Apparatus)
Anders Jönsson (Blekinge Institute of Technology, Waterjet Lab Ronneby)
Maciej Wojnicki (technologia Arduino)
Jarosław Nowak, Maciej Olewniczak (rzeźba przestrzenna Jana Chwałczyka i rzeczywistość rozszerzona)
20.30 – SoundLab / koncert

Wróć