Wystawa grafiki pracowni technik warsztatowych Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym

15.11.2012 - 30.11.2012

Prawie równo rok temu, prezentowaliśmy wystawę prac graficznych uczniów LP w Ratuszu Staromiejskim. Jej tematem była elbląska starówka. Tym razem spotykamy się w Centrum Sztuki Galerii EL na wystawie grafiki, która ma zupełnie odmienny charakter. Nie jest poświęcona jednemu tematowi, ale stanowi swego rodzaju przekrój i świadectwo poszukiwań młodych grafików. Na wystawie zobaczymy prace uczniów z klasy II, III i IV.

Każdą wystawę poprzedza wybór prac i tak też było tym razem.
W Galerii Laboratorium zobaczymy wybór tego, co obecnie najciekawsze, intrygujące i interesujące w grafice warsztatowej w Licem Plastycznym, zarówno formalnie jak i w warstwie przekazu/treści. Program pracowni grafiki warsztatowej, nakłania uczniów do poszukiwań nie tylko w warsztacie graficznym, ale głównie do poszukiwania języka i stawiania sobie wyzwań w warstwie koncepcyjnej. Zadaniem/celem uczniów nie jest tylko poszukiwanie estetycznych motywów, kadrów czy tematów, które zakończy wykonanie estetycznej i miłej dla oka grafiki czy przystępnej i w pełni zrozumiałej pracy plastycznej w zadanej technice, ale obserwowanie siebie i rzeczywistości, myślenie i szukanie tego, co może stanowić potencjalny materiał, który posłuży do stworzenia, przede wszystkim, ciekawej i intrygującej pracy graficznej.

W czasach kiedy wszyscy mamy mówić jednym głosem i myśleć w jedyny, słuszny sposób, dobrze wiedzieć, że młodzi graficy chcą szukać swojego własnego języka i swoimi pracami prowokować nas do samodzielnego myślenia.

Zapraszam serdecznie na wystawę, której wernisaż odbędzie się 15 listopada o godzinie 18:00. Wystawę będzie można oglądać do końca listopada 2012 w Galerii Laboratorium w CS Galerii EL.

Janusz Kozak

Wróć